Zdravotné benefity

Zlepšenie svalovej funkcie: Magnézium je dôležité pre správne fungovanie svalov. Minerálna voda s obsahom horčíka môže pomôcť udržiavať správnu svalovú funkciu a predchádzať tak svalovým kŕčom. Nedostatok horčíka môže viesť práve k svalovým kŕčom a ochabovaniu svalov.

Podpora zdravia srdca: Magnézium a vápnik sú dôležité pre udržiavanie  zdravého srdca a krvných ciev. Vápnik je nevyhnutný pre správne sťahovanie srdcového svalu, zatiaľ čo horčík napomáha regulovať krvný tlak a srdcový rytmus.

Podpora trávenia: Minerálna voda môže pomôcť pri trávení a zlepšiť celkovú tráviacu funkciu. Voda s obsahom minerálov môže pomôcť pri regulácii pH v žalúdku a pomáhať pri vstrebávaní živín.

Pevnosť kostí: Kremík je minerál, ktorý sa nachádza v kostiach a tkanivách tela. Je potrebný pre tvorbu kolagénu, ktorý tvorí základnú štruktúru kostí, chrupaviek a väzov. Dostatočný prísun kremíka a vápnika pomáha udržiavať kosti a tkanivá silné a zdravé.

Podporuje činnosť čriev, žlčníka a močového mechúra.

Správna funkcia mozgu a nervového systému: Magnézium má pozitívny vplyv na mozgové procesy súvisiace s učením sa a s pamäťou. Pomáha v predchádzaní migrénam alebo v ich zmierňovaní.

Dostatok magnézia v tele napomáha k eliminácii vyčerpania a únavy. Preto po ňom často siahajú športovci a fyzicky vyťažení ľudia. Taktiež zmierňuje príznaky chronickej únavy.

Zmierňuje dopady stresu: Magnézium napomáha znižovať svalové napätie, normalizovať krvný tlak a lepšie tak v zdraví zvládať stresové obdobia.

Dostatok magnézia v ženskom tele priaznivo vplýva na fyzický a psychický stav počas predmenštruačného obdobia cyklu a dokáže zmierňovať menštruačné bolesti.

benefity